BALABAN KÖYÜNDE VE BÖLGEDE NELER YAPILIR

Balaban Köyünde ve bölgede ne yapılır:
Yeşil Düş Vadisi Kartepe'nin eteklerinde olup orman icinde yürüyüşçüler (trekking), kampçılar (camping) ve doğaseverler için birbirinden güzel olanaklar sunmaktadır. Bölgede ceviz, kestane, elma, armut, kiraz ve hurma gibi meyvelerin yanısıra bir çok farklı ve doğal / organik meyve bahçeleri bulunmaktadır.
Yakın mesafede bulunan Kartepe Kayak Merkezi yanısıra Masukiye, Derbent, Sapanca gibi turistik noktalarda Doğa parkları ( Ormanya), Su sporlari severler icin Sukay parkta kablolu su kayağı, yelken, kano sporları ve küçük gezintiler için göl üstünde eğlenceli su traktorleri gibi etkinlikler yıl boyunca devam etmektedir.
Yeşil Düş Vadisi'nin hemen üstünde 2 saat ile tam gün arası kısa doğa yürüyüşleri ve tam gün trekking yapabileceğiniz farklı parkurlar bulunmaktadır. Küçük gruplarla yaptığımız yarım gün ve tam gün yürüyüşlerinde muhteşem manzaralar eşliğinde Karadeniz'in yeşilini aratmayan noktalarda fotoğraf molaları verip mevsimine göre değişik meyve bahçelerinden ağaçlara zarar vermeden dilediğimiz meyveyi topluyoruz, çay molası veriyoruz.
Kısa trekking parkuru : 2 saat Yarım gün trekking : 4 saat Tam gün trekking parkuru: 6 saat
Yeşil Düş Vadisi'nde Yoga ve reiki grupları için özel olanaklar sunulmaktadır.


Neden Yeşil Düş Vadisine Gelmelisiniz:
Yoğun şehir hayatının çalışma ve trafik temposunun verdiği fiziksel ve ruhsal yorgunluklarınızı Ormanın içinde, tertemiz dağ havası alarak, doğa ile adeta bütünleşip sabah uyandığınızda kuş sesleri ve su sesi eşliğinde güne küçük bir yürüyüş ile başlayıp ardından tamamı Yeşil Düş Vadisinde organik olarak hazırlanan, doğal ürünlerden oluşan harika bir serpme köy kahvaltısıyla başlamak 7 duyu organınızın sağlıklı bir şekilde çalıştığını görmeniz açısından size ekstra bir mutluluk verecektir. Tek yapmanız gereken doğanın sesini duyarak bize sunduğu tüm lezzetlerin tadına varabilecek kadar zihninizi boşaltmak için doğru nefes alip vermeyi hatırlamanızla başlamaktadır.

GALERİ