HAKKIMIZDA

Kartepe’nin eteklerinde eşsiz doğanın içinde Balaban köyünde bulunan YEŞİL DÜŞ VADİSİ sezona merhaba diyerek misafirlerine kapılarını açıyor.
Organik köy kahvaltısı, birbirinden lezzetli yemekleriyle doğanın içinde cennetten bir köşede dinlenerek sağlıklı yaşamın ve huzurun keyfini çıkarmanın en güzel yolu YEŞİL DÜŞ VADİSİNDEN geçer...

Misafirlerimizi özel toplantılar, doğal yaşam şartları içinde kendi iç yolculuğunuzda keyifli bir mola keyfini yaşatıyorken, cebinize bir anı tadında güzellikler doldurabileceğiniz YEŞİL DÜŞ VADİSİ'ne bekliyoruz.


AMACIMIZ:
30 yıllık turizm tecrübemizi doğa ile birleştirmeye kalktığımızda gördük ki doğa bizim çok önümüzde. Doğaya rağmen değil doğa ile bütünleşerek ortaya bir nefes alma alanı yaratmanın daha doğru olacağını yaşayarak gördük ve tecrübe ettik. Yola çıkış noktamız öncelikle doğa ve huzur oldu. Bir yanda modern yaşamın içinde egolarımız ve hırslarımız diğer yanda gelişen teknoloji ve sosyal medya ağları ile giderek yalnızlaşma ve teknolojiye yenik düşme çağımızın en büyük iki paradoksları. Oysa doğa milyonlarca yıllık gelişiminde bu iki olgunun çok üstünde ve ötesinde. Ve biz gördük ki duymak için dinlemek gerekiyor, nefes almak için huzur gerekiyor. Bunları deneyimlemek ve bize misafir olan dostlarla paylaşmak amacıyla Yeşil Düş Vadisi'ni oluşturduk. Gelen misafirlerimizi şatafatlı avizeler, ultra lüks teknolojik ürünler, en modern mobilyalar değil aslında bizim kültürümüzde yüzyıllardır yaşanan ve maalesef unutulmaya başlanan sabır, huzur, samimiyet ve güleryüzü vermeye çalışıyoruz. Yetinme olgusunu ve imece usulu paylaşımı hatırlamalarını istiyoruz. Çocuklarımızın tavuk, ördek ve köpeklerle birlikte oynamalarına izin vermelerini, tablet ve telefonlarından ayırmalarını ve diğer çocuklarla iletişim kurmalarına yardımcı olmalarını istiyoruz.
Tüm bunları yaparken ricamız, doğayı kirletmeden sunduğu tüm olanaklardan kendilerine yetecek kadar faydalanmaya çalışmaları ve çıktığımız bu yolculukta fikir ve önerileriyle bize destek olmaları..


GALERİ